Actueel

Weekendweer

Simone Genna Wiersma, Hellevoetsluis

De dag na storm Ciarán kijken we vooruit naar wat het weekend ons gaat brengen. Wordt het een beetje lekker weer, of blijft het gewoon ronduit herfstweer?

Ciarán 

De storm loog er toch niet om. Er vielen in Europa maar liefst 4 doden te betreuren, meer dan 20 gewonden. Tientallen mensen werden geëvacueerd en meer dan een miljoen mensen kwamen zonder stroom te zitten. En dan hebben we het nog niet eens over de schade gehad.
In Nederland viel het vergeleken het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk enigszins mee met de wind. Al werd het NK tegenwindfietsen gecanceld vanwege teveel wind! Windstoten van boven de 120 km/uur werden niet waargenomen, maar aangezien veel bomen nog in blad staan, zorgde dit toch voor overlast. Zeker in combinatie met de zachte vochtige grond hadden de bomen het ook landinwaarts erg moeilijk.
Uiteindelijk kwam het tot windkracht 10 in IJmuiden met zeer zware windstoten van 115 km/uur als maximum in Nederland. 

Ben Saanen, Budel.jpg
Er zijn honderden bomen gesneuveld gisteren. Vaak stonden ze nog in blad in zachte vochtige grond vanwege de vele regen afgelopen tijd. Foto: Ben Saanen, Budel

Gerard Koster Joenje, Vlieland.jpgVeerdiensten in Zeeland en het Waddengebied werden geannuleerd, net als honderden vluchten vanaf Schiphol en Rotterdam Airport. Foto: Gerard Koster Joenje, Vlieland

nktegenwind.jpg
Ook het NK tegenwindfietsen werd geannuleerd vanwege teveel tegenwind!

Corné Ouwehand, Katwijk.jpeg
Maar er kon soms ook genoten worden zoals hier in Katwijk aan zee. Even lekker uitwaaien! Foto: Corné Ouwehand, Katwijk

Weekend

Dit weekend hebben we eigenlijk nog steeds onvervalst herfstweer. Dat danken we aan een groot en complex lagedrukgebied dat zich uitstrekt van Noordwest Frankrijk tot aan de Baltische Staten. Dit lagedrukgebied heeft verschillende kernen en zorgt de komende tijd voor een stevige westelijke aanvoer. Hierin worden niet alleen regelmatig storingen onze kant op gestuurd, ook staat er vrijwel constant een behoorlijke wind.

fronten.png
Het is druk in frontenland. De herfstmodus draait op volle toeren.

Zaterdag

Vanavond en vannacht trekken buien over het land met een kleine kans op onweer in het westen. Daarnaast blijft er een stevige zuiderwind staan. In de opklaringen koelt het af naar een graad of 8 landinwaarts.
Morgen is het ook weer een komen en gaan van buien. De meeste in het westen en de meeste kans op zon krijg je in het oosten. de wind trekt weer aan en bereikt een windkracht 7 in langs de kust. Met een graad of 10 wordt het iets kouder dan het klimaatgemiddelde voor begin november.

morgen.png
Morgen is een onvervalste herfstdag met buien, veel wind en een lage temperatuur.

Na zaterdag loopt de temperatuur wel weer iets op, maar het blijft gewoon herfstweer met elke dag regen, veel wind en sporadisch wat zonneschijn. Voor het actuele weerbericht kan je hier terecht.

meerdaagse.pngHerfstachtige week


03-11-2023 om 10:45 door Martijn Dorrestein


Lees meer:

Een moment geduld aub...
Een moment geduld aub...