Actueel

Terugkeer zomer laat nog even op zich wachten

Losser

De zomervakantie in Nederland verloopt tot nu toe niet bepaalt droog, en ook de temperatuur is ietwat gematigd. Toch zijn er signalen dat het zomerweer in augustus terugkeert.

Wisselvallige Nederlandse zomervakantie

Het is hartje zomer, maar zo voelt dat niet bepaald. Sinds de schoolgaande kinderen in regio midden vakantie hebben is van zomerweer geen sprake. Geregeld vallen stevige buien en de temperatuur is iets aan de lage kant. Al is het ook niet een compleet verregende periode geweest, want als op drogere momenten de zon doorbrak voelde het nog best aangenaam aan. Toch is het niet het weer waar de meeste campinggasten in Nederland op hadden gehoopt.

Weinig verandering

De komende dagen komt er weinig verandering in het weerbeeld. Vandaag is misschien op veel plaatsen nog wel een aardige dag, met geregeld zon en droog weer. De noordoosthoek van het land is het meest gevoelig voor buien. Vanaf morgen is het verstandig om in het hele land de Buienradar te checken. Toch is de ene dag natter dan de andere, zondag is bijvoorbeeld de meest droge dag. Het is misschien een dooddoener voor als je in een tentje op de Nederlandse camping staat: maar tussen de buien door is het droog en schijnt soms de zon.De weersverwachting voor komende dagen staat in het teken van gematigd, wisselvallig zomerweer.De weersverwachting voor komende dagen staat in het teken van gematigd, wisselvallig zomerweer.

Hoop op zomerweer

Is er dan helemaal geen kans meer op zomerweer? Aan welke strohalmen moeten we ons vastklampen? Er zijn aanwijzingen dat het weer na volgende week dinsdag uit een ander vaatje gaat tappen. Meerdere weermodellen laten een uitloper van het Azoren hogedrukgebied onze kant op komen. Dit betekent dat het vrij zeker is dat droger weer aanstaande is. De grote vraag is echter waar het hogedrukgebied precies voor anker gaat. Blijft het gebied langer ten westen van ons, dan komt de wind uit een noordhoek en blijven de temperaturen gematigd. Al is het wel meest droog. Trekt het hogedrukgebied iets verder oostwaarts over ons land heen, dan wordt de wind zuidelijk en kan de warme lucht uit Zuid-Europa onze kant opkomen. In de pluimverwachting tekent de mogelijke temperatuurstijging zich al af, al is de onzekerheid over hoe warm het precies gaat worden nog vrij groot.

Halverwege volgende week is ook in de pluimverwachting een stijgende trend in de temperatuur te vinden. Wel is er een vrij grote spreiding (grijze gebied) te zien, wat duidt op enige onzekerheid in hoe warm het gaat worden.Halverwege volgende week is ook in de pluimverwachting een stijgende trend in de temperatuur te vinden. Wel is er een vrij grote spreiding (grijze gebied) te zien, wat duidt op enige onzekerheid in hoe warm het gaat worden.


30-07-2025 om 08:45 door Maurice Middendorp


Lees meer:

Een moment geduld aub...
Een moment geduld aub...