Vandaag hebben we nog te maken met aardig wat bewolking en geregeld valt er wat neerslag uit die bewolking. In de loop van de avond wordt het geleidelijk droger en dat is de voorzet naar een grotendeels droog en vrij zonnig weekend! Na het weekend lijkt de herfst weer volle bak terug te keren.
Situatie
Momenteel hebben we te maken met een hogedrukgebied dat zich verplaatst van het Verenigd Koninkrijk richting Denemarken. In eerste instantie hebben we dus te maken met een aanvoer van vochtige lucht uit het noorden tot noordwesten. Hierdoor hebben we al dagen te maken met vrij grijs en druilerig weer. Maar naarmate het hogedrukgebied zich oostwaarts verplaatst, verandert de aanvoer naar een wat drogere oostelijke variant. Dat betekent dus meer kans op zonnig en droog weer.
Het hogedrukgebied verplaatst geleidelijk richting het oosten. In eerste instantie betekent dit "mooier" weer, maar later zet dit de deur juist open voor wisselvallig herfstweer.
Morgen
Vanavond valt er nog een enkele bui, maar dan wordt het vrijwel droog. In de nacht naar zaterdag klaart het al wat op en kan er hier en daar wat mist ontstaan. Het wordt een frisse nacht met mogelijk wat nachtvorst. Gemiddeld wordt het zo'n 5 graden, maar in het noordoosten kan het kwik zakken tot ongeveer 2 graden.
Gedurende de ochtend zal de aanwezige mist vrij snel oplossen en ruimte maken voor de zon. De start van zaterdag verloopt grotendeels zonnig. Zeker in het noordoosten. Geleidelijk zal vanuit het westen wat hoger bewolking binnenschuiven. In de middag wordt het overigens niet veel warmer dan ongeveer 13 graden.
De ochtend met name verloopt morgen erg zonnig.
Zondag
De zondag verloopt minder zonnig, maar in eerste instantie wel droog. Het wordt ongeveer 14 graden. In de loop van de dag echter, nadert een front het westen. Hierdoor neemt de bewolking geleidelijk toe en gaat het eind van de middag / begin van de avond regenen in Zeeland. De regen trekt dan van west naar oost over het land. In de avond en nacht naar maandag kan het flink plenzen. En dit is de opmaat naar een wisselvaliger periode.
Zondag begint nog redelijk rustig met zonnige perioden.
Wisselvallig
Vanaf maandag hebben we weer te maken met een ouderwetse westcirculatie. Hierdoor zullen regelmatig storingen en depressies langskomen en daarnaast gaat er ook wat meer wind staan de komende tijd. Vanaf zondagavond maakt de herfst dus weer duidelijk zijn comeback!
Herfst in aantocht!