Voor meerdere scholen start de meivakantie dit weekend. Veel mensen zoeken het zuiden van Europa op met de hoop op zon en zomerse dagen. Sommige plaatsen zijn hier de komende dagen ideaal voor, maar voor andere bestemming kun je best een extra jasje meenemen.
In Nederland wordt het de komende dagen licht wisselvallig met vanaf zondag ook lagere maxima. Het wordt dan zelfs iets minder zacht dan de gemiddelde waarde voor deze periode. Maar dat is het weer in Nederland. Richting het zuiden van Europa ziet het er iets anders uit.
Hogedrukgebied bepaalt
Vandaag heerst een hogedrukgebied boven een groot deel van Europa. Dat betekent veel zonneschijn en droog weer. Vanuit het noordwesten trekt er echter een storing over. Daardoor is het wisselvallig op de Britse Eilanden en in het weekend ook iets wisselvallig in Nederland en Duitsland.

Zondag bereikt deze storing het zuiden van Europa. Tegen die tijd is het front echter al een stuk minder actief en zorgt het alleen voor enkele buien in een lijn vanaf Oostenrijk tot Castilla y León in Spanje. Daarna blijft het op veel plaatsen droog en gaat het vooral om 's middags een enkele bui in vooral Spanje, Portugal en Frankrijk.
Wisselvallig in Italië
Ga je naar Italië, dan wordt het dit weekend genieten van veel zon. Alleen het noorden krijgt te maken met enkele buien. Begin volgende week neemt de kans op (onweers)buien ook in de rest van het land toe. Tussendoor is echter ook de zon nog te zien en het blijft warm.
In het weekend wordt het in Rome zomers warm. Begin volgende week daalt de temperatuur enkele graden, maar het blijft warm.
Ook verder zuid is het aangenaam weer met de maxima boven de 20 graden.
Iberische Schiereiland en Frankrijk
Het zijn van de populairste meivakantiebestemmingen: Spanje en Portugal. En ook met reden! Het is daar vaak zonnig en ook al vrij warm in deze tijd van het jaar. En dit jaar is het niet anders! Tijdens het weekend blijft het op de meeste plaatsen droog en doet de zon goede zaken. Alleen in het binnenland kan er een enkele (onweers)bui vallen.
Vanaf maandag zorgt een zuidelijke aanvoer van warme en droge lucht voor hogere temperaturen en blauwe luchten. Vooral in de loop van de week zie je dan een stijging in de temperatuur zoals in de 14-daagse verwachting voor Malaga hierboven. In het binnenland wordt het dan zelfs nóg warmer en is de tropische 30 graden zeker niet uitgesloten!
In andere regio's, zoals Zuidoost-Europa is het weer de komende dagen wat minder. Ga je op reis voor de meivakantie, houd de Buienradar en de verwachtingen goed in de gaten!
